Co to jsou nikotinové sáčky? Jak je užívat?

Historie

Jako předchůdce nikotinových sáčků můžeme zcela jistě považovat žvýkací tabák nebo také švédský snus. V EU je však prodej švědského snusu zakázán s výjimkou Švédska, které má z historických a kulturních důvodů udělenou výjimku. Kvůli omezené možnosti prodeje švédského snusu, přišli výrobci na trh s revoluční beztabákovou novinkou v podobě nikotinových sáčků, na které se toto omezení nevztahuje. Nikotinové sáčky si tak můžete vychutnat i v České republice nebo kdekoliv, kde zrovna jste.

 

Složení

Nikotinové sáčky obsahují: vodu, celuózová vlákna, aroma, zvýrazňovače chuti, nikotin, xylitol, zahušťovadla, umělá sladidla, salmiak, regulátory kyselosti a různé konzervační látky.

 

Jak užívat nikotinové sáčky?

Po otevření puku vezměte sáček a umístěte ho pod horní nebo dolní ret. Jemné brnění v konečkách prstů a končetinách znamená, že nikotin začíná působit. Doporučená doba užívání jednoho sáčku je cca 30 minut. Poté sáček vyndejte a vyhoďte jej do odpadkového koše nebo do odpadní přihrádky v horní části puku. Pakliže z nějakého důvodu budete potřebovat vyndat sáček dříve, můžete jej také vložit do přihrádky. Obsah balení spotřebujte do data uvedeného na obale. Nikotinové sáčky uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřené balení spotřebujte nejlépe do týdne. V letním období doporučujeme nikotinové sáčky uchovávat v ledničce. Sáček nežvýkejte zuby ani jej nepolykejte! Při vdechnutí či spolknutí sáčku vypijte velké množství vody. Při přetrvávajících potížích vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Možné nežádoucí účinky nikotinových sáčků

- závratě, únava

- nevolnost

- pocení

- zvýšená vzdušnost

- zvýšený pocit žízně

- zvýšení tepové frekvence