Co to jsou nikotinové sáčky? Zdravotní rizika a jak je užívat?

Historie

Jako předchůdce nikotinových sáčků můžeme zcela jistě považovat žvýkací tabák nebo také švédský snus. V EU je však prodej švědského snusu zakázán s výjimkou Švédska, které má z historických a kulturních důvodů udělenou výjimku. Kvůli omezené možnosti prodeje švédského snusu, přišli výrobci na trh s revoluční beztabákovou novinkou v podobě nikotinových sáčků, na které se toto omezení nevztahuje. Nikotinové sáčky si tak můžete vychutnat i v České republice nebo kdekoliv, kde zrovna jste.

 

Složení

Nikotinové sáčky obsahují: vodu, celuózová vlákna, aroma, zvýrazňovače chuti, nikotin, xylitol, zahušťovadla, umělá sladidla, salmiak, regulátory kyselosti a různé konzervační látky.

 

Jak užívat nikotinové sáčky?

Po otevření balení vezměte sáček a umístěte ho pod horní nebo dolní ret. Jemné brnění v konečkách prstů a končetinách znamená, že nikotin začíná působit. Doporučená doba užívání jednoho sáčku je cca 30 minut. Poté sáček vyndejte a vyhoďte jej do odpadkového koše nebo do odpadní přihrádky v horní části puku. Pakliže z nějakého důvodu budete potřebovat vyndat sáček dříve, můžete jej také vložit do přihrádky a poté znovu použít (moc nedoporučujeme). Obsah balení spotřebujte do data uvedeného na obale. Nikotinové sáčky uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřené balení spotřebujte nejlépe do týdne. V letním období doporučujeme nikotinové sáčky uchovávat v ledničce. Sáček nežvýkejte zuby ani jej nepolykejte! Při vdechnutí či spolknutí sáčku vypijte velké množství vody. Při přetrvávajících potížích vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Nejčastější nežádoucí účinky nikotinových sáčků

- závratě, únava

- nevolnost

- pocení

- zvýšená vzdušnost

- zvýšený pocit žízně

- zvýšení tepové frekvence, arytmie