BLOG

Konec mentolových cigaret = čas na změnu!

Konec doby mentolové v podobě cigaret s mentolovou příchutí!

Jak již všichni jistě víte, v EU byl dne 20. května 2020 zakázán prodej mentolových cigaret.

Proč to odnesli zrovna mentolové cigarety?

Mentolová příchuť v cigaretách má za následek kromě dávky nikotinu i osvěžující chladivý pocit mentolu, který je příjemný, avšak může zvýšit chuť na další cigaretu a tím pádem i zvyšovat spotřebu cigaret a dopad na zdraví člověka.

 

Co vybrat jako alternativu?

Jako alternativa mentolových cigaret může sloužit např. nová technologie zahřívaného tabáku nebo námi prodávaná alternativa - nikotinové sáčky.

Nikotinové sáčky = bílé sáčkové porce, které jsou zcela diskrétní a lze si je vychutnat na jakémkoliv místě (v kanceláři, při nakupování, po dobrém jídle v restauraci či v kině u nového filmu)

Naší nabídku nikotinových sáčků naleznete zde

 

Konec mentolových cigaret v ČeskuKonec mentolových cigaret v ČeskuKonec mentolových cigaret v ČeskuKonec mentolových cigaretKonec mentolových cigaret v Česku

 

 (zdroj obrázku: www.ceskatrafika.eu)

Co to jsou nikotinové sáčky? Jak je užívat?

Historie

Jako předchůdce nikotinových sáčků můžeme zcela jistě považovat žvýkací tabák nebo také švédský snus. V EU je však prodej švědského snusu zakázán s výjimkou Švédska, které má z historických a kulturních důvodů udělenou výjimku. Kvůli omezené možnosti prodeje švédského snusu, přišli výrobci na trh s revoluční beztabákovou novinkou v podobě nikotinových sáčků, na které se toto omezení nevztahuje. Nikotinové sáčky si tak můžete vychutnat i v České republice nebo kdekoliv, kde zrovna jste.

 

Složení

Nikotinové sáčky obsahují: vodu, celuózová vlákna, aroma, zvýrazňovače chuti, nikotin, xylitol, zahušťovadla, umělá sladidla, salmiak, regulátory kyselosti a různé konzervační látky.

 

Jak užívat nikotinové sáčky?

Po otevření puku vezměte sáček a umístěte ho pod horní nebo dolní ret. Jemné brnění v konečkách prstů a končetinách znamená, že nikotin začíná působit. Doporučená doba užívání jednoho sáčku je cca 30 minut. Poté sáček vyndejte a vyhoďte jej do odpadkového koše nebo do odpadní přihrádky v horní části puku. Pakliže z nějakého důvodu budete potřebovat vyndat sáček dříve, můžete jej také vložit do přihrádky. Obsah balení spotřebujte do data uvedeného na obale. Nikotinové sáčky uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřené balení spotřebujte nejlépe do týdne. V letním období doporučujeme nikotinové sáčky uchovávat v ledničce. Sáček nežvýkejte zuby ani jej nepolykejte! Při vdechnutí či spolknutí sáčku vypijte velké množství vody. Při přetrvávajících potížích vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Možné nežádoucí účinky nikotinových sáčků

- závratě, únava

- nevolnost

- pocení

- zvýšená vzdušnost

- zvýšený pocit žízně

- zvýšení tepové frekvence

 

2 položek celkem